Menu
Your Cart

HEMOGRAM

Hemogram, tam kan sayımını ifade eder ve kanın hem plazma (sıvı kısmı) hem de şekilli elemanları olan alyuvarlar, akyuvarlar ve trombositler hakkında kritik bilgiler sunar. Hemogram testi sayesinde;

  • Yorgunluk, cildin kolayca morarması, odaklanma problemleri ve depresyon gibi birçok farklı şikayetin altında yatan nedenler hakkında bilgi edinilebilir.
  • Kansızlık (anemi), kanama sorunları ve iltihaplı hastalıklar gibi birçok farklı sağlık sorununun teşhisi ve takibi yapılabilir.
  • Uygulanan tedavilerin etkinliği değerlendirilebilir.

Hemogramın Diğer Kan Tahlillerinden Farkı:

Hemogram, diğer hormon ve biyokimya tahlillerinden farklı olarak, kanı herhangi bir ayrıştırmaya tabi tutmadan doğrudan analiz eder.

  • Hemogramda kandaki şeker, hormon, mineral gibi değerler incelenmez. Bu tür değerlerin okunabilmesi için kanın santrifüj edilerek plazma kısmının ayrılması gereklidir.
  • Hemogram, kanın tamamını, herhangi bir ayrıştırma işlemi olmaksızın değerlendirir, bu sayede kanın şekilli elemanları hakkında doğrudan bilgi edinilir.

Hemogram analizi, doktorlar ve sağlık profesyonelleri için, hastanın genel sağlık durumu ve olası kan ile ilgili sorunlar hakkında hızlı ve doğru bilgi almanın etkili bir yoludur.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.