Menu
Your Cart

SALMONELLA - BRUSELLA TESTİ

Salmonella ve Brusella testleri, özellikle gıda sektörü çalışanları, tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar ve sağlık sektöründe yer alan bireyler için önemlidir. Bu hastalıkların yayılması ve halk sağlığını tehdit etmesi riski nedeniyle, özellikle bu alanlarda çalışanların periyodik olarak bu testlerden geçirilmesi önerilir.

Salmonella Testi: Salmonella, özellikle kontamine gıdalar yoluyla bulaşabilen ve gastroenterit olarak da bilinen gıda zehirlenmelerine neden olan bir bakteri türüdür. Salmonella enfeksiyonunun saptanması için genellikle dışkı örnekleri kullanılır ve bu örneklerde bakterinin varlığı araştırılır. Semptomlar genellikle ishal, ateş ve karın kramplarını içerir.

Brusella Testi: Brusella, insanlarda Bruselloz ya da Akdeniz ateşi olarak bilinen ve hayvanlardan insanlara bulaşabilen bir hastalığa neden olan bir bakteri türüdür. Bruselloz genellikle enfekte hayvanların süt ve süt ürünleriyle doğrudan temas veya tüketim yoluyla bulaşır. Tanı için genellikle kan testleri kullanılır ve bu testlerde bakteriye karşı gelişen antikorlar veya bakterinin kendisi aranır.

SU OSGB Olarak Salmonella ve Brusella Testlerinin Önemi: SU OSGB olarak, bu hastalıkların erken tespiti ve tedavisi konusunda bilinçlendirme ve test hizmetleri sunmaktayız. Özellikle yukarıda bahsedilen risk gruplarında çalışan bireylerin düzenli olarak bu testlerden geçirilmesi, iş yerindeki diğer çalışanların ve genel halkın sağlığının korunması açısından önemlidir.

Salmonella ve Brusella testleri için SU OSGB olarak nasıl bir süreç izlediğimizi öğrenmek, ve bu testlerin iş yeriniz için nasıl planlanabileceği hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı bir çalışma ortamı ve toplum sağlığına katkıda bulunma misyonumuz çerçevesinde, size destek vermeye hazırız.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.